Dzisiaj jest Wtorek, 29 lipca 2014 r. Imieniny obchodzą: Olaf, Marta, Ludmiła, Maria, Konstanty, Beatrycze
Szkoła Promująca Zdrowie Rowerowa szkoła
Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 7 w Olsztynie

Nasze sukcesy !!!

rok szkolny 2009 / 2010

               

 

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

 

 

 


KONKURS MATEMATYCZNY W SP15

 

    28 maja odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny w SP15. Naszą szkołę reprezentował Michał Bronicki z kl. IB oraz Mateusz Mikołajczyk z kl. IIC. Chłopcy zostali wyłonieni w drodze szkolnego konkursu, gdzie zajęli I miejsca.
    Michał zajął II miejsce wśród uczniów klas I. A Mateusz, chociaż nie znalazł się w gronie trójki laureatów, to zdobył wiele punktów i chłopcy zespołowo zajęli II miejsce. Jest to duży sukces, ponieważ w konkursie brali udział uczniowie z 14 szkół.


 


"SZYBKI PIT I JA"

 

    I miejsce Konrad Bem (IIB), II miejsce Matylda Wanago (IIB), III miejsce Ola Neuman (IIIB) oraz wyróżnienie Julia Łukasiak (IIA) w konkursie plastycznym "Szybki Pit i ja" zorganizowanym przez Urząd Skarbowy w Olsztynie.


 


"DBAM O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO"

 

    Martyna Stadnicka (IC) i Eryk Zabuski (IC) zostali laureatami a Julia Szymla (IIC) została wyróżniona w powiatowym konkursie plastycznym "Dbam o swoje bezpieczeństwo" zorganizowanym przez Miejską i Wojewódzką Komendę Policji w Olsztynie.


 


"3, 2, 1 MLECZNY START"

 

    Martyna Stadnicka (IC) została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczneg "3, 2, 1 MLECZNY START" zorganizowanego przez Instytut Matki i Dziecka oraz firmę Danone.


 


"IX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS PIĄTYCH
WARNIJSKIE RACHOWANIE"

 

II miejsce - Szymon Małolepszy

III miejsce - Michał Dobosz


 


BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

 

    W roku szkolnym 2009 / 2010 nasza szkoła zajęła wicemistrzostwo powiatu w "Warmińsko - Mazurskim Turnieju Rychu Drogowego". Możemy pochwalić się również wynikami z poprzednich lat:

  • rok szkolny 2008 / 2009 - mistrzostwo i 5 miejsce w województwie
  • 2007 / 2008 - mistrzostwo
  • 2006 / 2007 - mistrzostwo
  • 2005 / 2006 - mistrzostwo


 


MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY
KANGUREK i KANGUR 2010 - WYNIKI

 

KANGUREK 2010

LP IMIĘ I NAZWISKO KLASA PUNKTY NA 72 MEJSCE NA 2589 STATUS UCZESTNIKA
LICZBA OSÓB Z TYM WYNIKIEM
1 MIKOŁAJCZYK MATEUSZ 2 54/72 37 bardzo dobry- 27
2 SŁAWIŃSKA DOMINIKA 2 44/72 242 43
3 DUDEK URSZULA 2 43/72 286 16
4 PĘDZIWIATR JAKUB 2 41/72 351 47
5 JANISZEWSKI MICHAŁ 2 40/72 398 55
6 BRONICKI MICHAŁ 1 36/72 615 61
7 PASZKOWSKA ADA 2 29/72 1167 83
8 TYBOROWSKI NATAN 2 26/72 1437 80
9 ZYŚK OLA 2 22/72 1806  
10 DANISIEWICZ JAN 1 15/72 2287  
11 GONDER JAN 1 12/72 2413  

 

KANGUR MALUCH 2010

      na 120p na 2225  
1 GAJOWNIK JAKUB 3 66,25 170 wyróżnienie
2 BAGIŃSKI MICHAŁ 3 63,75 204 wyróżnienie
3 SŁAWIŃSKA DARIA 3 52,50 422  
4 AUGUSTYNOWICZ URSZULA 3 41,75 848  
5 SZYMAŃSKI WIKTOR 3 37,50 1078  
6 PAŁKA MACIEK 3 36,00 1199  
7 WIELECHOWSKI GRZEGORZ 3 35,00 1234  
8 JARZYŃSKA KAROLINA 3 29,75 1559  
9 KOZINIEC FILIP 3      
      na 120p na 1904  
1 PIECHOWICZ PIOTR 4 89,75 79 wyróżnienie
2 SKOLIMOWSKA IGA 4 64,00 444  
3 BUGOWSKA SANDRA 4 62,00 444  
4 DOMASIEWICZ KACPER 4 60,00 543  
5 RUCIŃSKA KLAUDIA 4 59,25 563  
6 JACHACY PATRYCJA 4 57,50 613  
7 HARASIM EMILIA 4 49,25 915  
8 BARTOŚ MARCELI 4 42,25 1186  
9 SKOLIMOWSKA KAMILA 4 33,75 1503  
10 KOWALCZYK KONRAD 4 32,50 1543  
11 JAWORSKI JAKUB 4 28,75 1673  

 

KANGUR BENIAMIN 2010

      na 150p na 1665  
1 MAŁOLEPSZY SZYMON 5 107,50 11 wyróżnienie
      na 150p na 1649  
1 PIETRUCIN MAGDA 6 107,50 34 wyróżnienie
2 WOŹNIAK CEZARY 6 83,50 327  
3 KASJANIUK ALEKSANDRA 6 76,25 480  
4 ZAREMBA KAROLINA 6 73,00 562  
5 JARZYŃSKA KAMILA 6 72,50 571  
6 KOSTIUK KAMIL 6 72,50 572  
7 PAŁKA MARTA 6 67,50 704  
8 PODPIRKO PATRYK 6 64,50 824  
9 BROZDA ROBERT 6 63,50 873  
10 RUDZIŃSKI KONRAD 6 62,00 914  
11 SZOTA JAKUB 6 60,00 959  
12 KIETRYS KLAUDIA 6 55,50 1099  


 


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KLAS II "OMNIBUS"

 

    30 IV, w piątek, o godz. 11:00, odbyła się w SP 10 przy ul. Barczewskiego V edycja Miedzyszkolnego Konkursu Klas II "OMNIBUS". Rokrocznie biorą w nim udział 3-osobowe drużyny z poszczególnych szkół.
Naszą szkołę zaprezentowały w tym roku:

Natalka Szymańska - II a
Matylda Wanago - II b
Ula Dudek - II c

Dziewczynki zajęły II miejsce wykazując się wszechstronną wiedzą, refleksem, błyskotliwością i umiejętnością niekonwencjonalnego myślenia.
Gratulacje!!!   Gratulacje!!!   Gratulacje!!!


 


Międzyszkolny Turniej Przyrodniczo - Ekologiczny

 

    Matylda Wanago z kl. IIb i Ula Dudek z kl. IIc zajęły zespołowo II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Przyrodniczo - Ekologicznym dla klas II.


 


Konkurs Plastyczny pt.: "Niechaj muzyka Chopina otwiera bramy wyobraźni..."

 

    Dnia 12 kwietnia 2010 roku został rozstrzygnięty Konkurs Plastyczny pt.: "Niechaj muzyka Chopina otwiera bramy wyobraźni..." zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie.
    Wśród zwycięzców znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: III miejsce zajęła Dominika Słomińska z klasy 6a, uczennica klasy 4c - Marta Gołaszewska otrzymała wyróżnienie, zaś nagrody specjalne sponsorów przyznano Marcie Pałka (sponsor "Gazeta Olsztyńska")oraz Klaudii Kietrys z klasy 6a (sponsor Hurtownia materiałów papierniczych KLEKS).


 


OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY

 

JAKUB MORZE  -  laureat Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514 od Cedyni do Orszy"

SZYMON MAŁOLEPSZY  -  finalista Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514 od Cedyni do Orszy"


 


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY
Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT - EDYCJA V

 

    16 marca w naszej szkole odbyła się VI edycja międzyszkolnego konkursu ekologicznego dla uczniów klas IV - VI p.t. "Z ekologią za pan brat". W konkursie wzięły udział 3 - osobowe reprezentacje szkół: SP 1, SP 7, SP 10, SP 19, SP 29 i SP 34. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu ekologii.
    Pierwsze miejsce zajęła Anna Chełchowska (SP 34), drugie - Wojciech Gugołek (SP 10), trzecie - Michał Szczurowski (SP 19).

KLASYFIKACJA SZKÓŁ:

SP 19 - I MIEJSCE
SP 1 - II MIEJSCE
SP 34 - III MIEJSCE
SP 10 - IV MIEJSCE
SP 7 - V MIEJSCE
SP 29 - VI MIEJSCE.

Wszystkim miłośnikom przyrody gratulujemy ogromnej wiedzy!


 


Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo  - Ekologiczny w SP 32

 

    20 lutego odbył się konkurs przyrodniczo - ekologiczny dla uczniów kl. II - III. Z naszej szkoły brało w nim udział czworo reprezentantów: Ula Dudek z kl. II c, Grześ Wielochowski i Michał Kasjaniuk z kl. III a oraz Filip Kozieniec z kl. III b. Uczniowie mieli w ciągu godziny wypełnić testy z zakresu ekologii i przyrody. Musieli wykazać się rozległą wiedzą, ponieważ pytania były trudne. Wszyscy uzyskali dużą ilość punktów, ale tylko Uli Dudek udało się otrzymać wyróżnienie. Zabrakło jej tylko 1 p. do III lokaty.

Opiek. koła ekologicznego Alicja Bartczak


 


 

  • Urszula Dudek z klasy 2c otrzymała wyróżnienie w II Miejskim Konkursie Przyrodniczo -  Ekologicznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 32 w Olsztynie ( 20.02.2010 r.)
  • Natalia Muszyńska z klasy 3a zdobyła I miejsce w Konkursie Plastycznym "Moje marzenia" zorganizowanym przez Centrum Kultury Filmowej AWANGARDA 2 w Olsztynie ( 10.02.2010 r. )
  • Konrad Bem z klasy 2b zdobył I miejsce w Konkursie Plastycznym ""Moje marzenia" zorganizowanym przez Centrum Kultury Filmowej AWANGARDA 2 w Olsztynie ( 10.02.2010 r. )
  • Szymon Małolepszy z klasy 5a otrzymał wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno - Literackim pt. "Pan Kopernik mieszkał w Olsztynie" zorganizowanym przez Urząd Miasta Olsztyn, Olsztyński Teatr Lalek, Pracownię Wydawniczą "Elset" ( 11.2009 r. )


 


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY kl. I - III pt. "BARWY JESIENI"

 

    Uczennica klasy I C Martyna Stadnicka zdobyła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym kl. I - III pt. "Barwy jesieni" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 15 w Olsztynie. Gratulujemy!

Małgorzata Osiecka


 


KOLEJNY SUKCES MŁODYCH REPREZENTANTÓW SP 7

 

    Po udanym starcie w mistrzostwach Olsztyna w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców przyszedł czas na rozgrywki o mistrzostwo Rejonu.
    Gospodarzem rozgrywek rejonowych w "3" siatkarskich, które odbyły się 1 grudnia br. była Szkoła Podstawowa nr 1 w Dobrym Mieście. Do turnieju zakwalifikowały się w kategorii dziewcząt: SP 7 Olsztyn, SP 15 Olsztyn, SP 2 Dobre Miasto, SP 1 Dobre Miasto, w kategorii chłopców: SP 7 Olsztyn, SP 1 Olsztyn, SP Jeziorany, SP 1 Dobre Miasto.
    Zarówno dla dziewcząt jak i chłopców Dobre Miasto okazało się miastem "Bardzo Dobrym", gdyż nasi reprezentanci zajęli dwa I - e miejsca.



 

Wyniki i końcowa klasyfikacja

DZIEWCZĘTA:
     SP 1 Dobre Miasto - SP 15 Olsztyn&    2:1
     SP 2 Dobre Miasto - SP 7 Olsztyn    0:2
     mecz o III miejsce SP 2 DM - SP 15 Olsztyn    0:2
     meczz o I miejsce SP 1 DM - SP 7 Olsztyn    1:2

  1. SP 7 Olsztyn
  2. SP 1 Dobre Miasto
  3. SP 15 Olsztyn
  4. SP 2 Dobre Miasto

 

CHŁOPCY:
     SP 7 Olsztyn - Jeziorany    2:0
     SP 1 Dobre Miasto - SP1 Olsztyn    1:2
     mecz o III miejsce SP 1 Dobre Miasto - Jeziorany    2:0
     mecz o I miejsce SP 7 Olsztyn - SP 1 Olsztyn    2:0
  1. SP 7 Olsztyn
  2. SP 1 Olsztyn
  3. Dobre Miasto
  4. Jeziorany


 


REPREZENTACJA SIÓDEMKI DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW MISTRZEM OLSZTYNA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ "3" SIATKARSKICH

 

    Szkoła Podstawowa nr 7 w Olsztynie była gospodarzem mistrzostw Olsztyna w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w "3" siatkarskich ( rocznik 1998 i młodsi ), które odbyły się 20 listopada br.
    Do piątkowej rywalizacji przystąpiło osiem reprezentacji ze szkół podstawowych spośród, których został wyłoniony mistrz Olsztyna w obu kategoriach.
    Mało gościnni dla swych rówieśników z innych szkół okazali się gospodarze, którzy zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców zajęli I miejsce otrzymując złote medale i okazałe puchary.
    W finale dziewcząt siódemka po emocjonującym meczu pokonała drużynę SP 15 2:1, natomiast reprezentacja chłopców 2:0 zwyciężyła z reprezentacją z SP 25.
    Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie przy współpracy nauczycieli wychowania fizycznego z SP 7 p. Leszka Bajorka i p. Karola Mazuro.
    Dzięki wizycie lokalnej telewizji TVO, krótką relację z turnieju można obejrzeć tutaj.



 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA I SKŁADY ZWYCIĘSKICH DRUŻYN:

DZIEWCZĘTA:

  1. SP 7
  2. SP 15
  3. SP 34
  4. SP 1
SP 7 - Magda Hasiuk (kpt.), Asia Browarek, Karolina Portalska, Patrycja Rokosz, Patrycja Jachacy, Kalina Sobczyk, Emilia Kostiuk, Ola Filipkowska.

CHŁOPCY:
  1. SP 7
  2. SP 25
  3. SP 1
  4. SP 34
SP 7 - Michał Ostaszyk (kpt.), Maciek Nosek, Dawid Bogdański, Piotr Wronka, Konrad Żukowski, Bartek Reszka, Kacper Ziółkowski, Jakub Jurkiewicz.


 


Nasz absolwent w gronie uczniów nagrodzonych przez Prezydenta Miasta Olsztyn

    3 listopada br. o godz. 16 - ej, w olsztyńskim Ratuszu odbyła się, uroczystość wręczenia uczniom Nagrody Prezydenta Miasta Olsztyn. Wśród nagrodzonych uczniów znalazł się absolwent Szkoły Podstawowej nr 7 - Daniel Ankiewicz. Został nagrodzony za wybitne osiągnięcia oraz wysokie wyniki w nauce (średnia ocen: 5,55).

    Sukcesy Daniela to m.in:
  • I miejsce w telewizyjnym teleturnieju wiedzy "Eureko, ja to wiem" (szczebel wojewódzki) w TV4
  • VI miejsce spośród 16 reprezentantów wojewódzkich w finale ogólnopolskiego teleturnieju "Eureko, ja to wiem" w TV4
  • prezentacja multimedialna w telewizyjnym programie popularno-naukowym "Galileo" w TV4
  • wyróżnienie w Miejskim konkursie Języka Polskiego "Wiem, co mówię".
  • reprezentowanie szkoły w wojewódzkim konkursie matematycznym i międzynarodowym "Kangur"
  • wicemistrz szkolnego konkursu ortograficznego
  • reprezentowanie szkoły w Miejskim konkursie ortograficznym "Ortograficzna corrida"
  • udział w szkolnych konkursach wiedzy (historycznym, języka angielskiego, języka polskiego)
  • prowadzenie głównych uroczystości szkolnych (otwarcie nowej sali gimnastycznej, apel i bal pożegnalny klas szóstych).
    Obecnie Daniel Ankiewicz jest uczniem Gimnazjum Akademickiego w Olsztynie.
    Życząc dalszych sukcesów serdecznie gratulujemy naszemu koledze oraz jego rodzicom i kibicujemy w dalszym rozwijaniu swoich szerokich zainteresowań.


Copyright © 2011 - 2014 SP 7 Olsztyn. Designed by Łukasz Rybicki